top of page
הרצאות: מסע אל גוף האדם ממערב למזרח

סדרת הרצאות: מסע אל גוף האדם – ממערב למזרח

אחד הסודות לשמירה על אורח חיים בריא הוא ההבנה הפשוטה של הגוף. כיצד הוא פועל? כיצד איבר אחד משפיע על איבר אחר? מהי בריאות טובה ומה עלול להפריע לה?
כתב יהודה הלוי: " לבי במזרח ואנוכי בסוף מערב". בשאלת הגוף והנפש דרך היכרות עם גופנו נוכל אולי
להבין ולהשליך גם על רגשותינו.
מזמינה אתכם להצטרף אליי למסע אל תוך גוף האדם. הגוף שלכם!
בכל הרצאה תינתן סקירה של מבנה ותפקוד מערכת מסויימת בגוף שלנו וכן על המנגנונים העיקריים
לשמירה עליה וכן מחשבות על הסינרגיה בין מערכות הגוף השונות בראייה המשלבת בין הרפואה
הקונבנציונאלית לרפואה המשלימה.

ההרצאות מיועדות לקהל הרחב, אין צורך בידע מוקדם. ניתן לבצע התאמה לקהלים ייעודיים.
ניתן להזמין הרצאה אחת או סדרת הרצאות.

הרצאה

מבוא לגוף האדם

גוף האדם, מכונה מופלאה המורכבת מיחידות קטנות בעלות תכונות ייחודיות היוצרות מבנים קטנים המרכיבים את התא. כיצד חוברים התאים אלו לאלו ויוצרים גוף כל כך מורכב ובעיקר בריא, רוב הזמן.

הרצאה

שלד

השלד הוא תבנית היציבה שלנו. סחוסים, מפרקים, גידים. גמישות ויציבות. בנייה והתפרקות. מה קורה מתי ואיך? איך היציבה מתרגמת אותנו? איך נשמור על בריאות העצם?

הרצאה

מערכת השרירים

השרירים מאפשרים לנו תנועה. חלקם רצוניים וחלקם אוטונומיים. כיצד מתאפשרת התנועה? וכיצד התנועה יכולה לשמור עלינו או לפגוע בנו? מה זה כרס ואיך היא קשורה לבעיות עיכול?

הרצאה

מערכת הלב וכלי הדם

אריסטו האמין שהלב הוא האיבר המפקד על הגוף כולו. כיצד פועל הלב, מי הם העורקים, מי הם הורידים, כיצד הם קשורים לדופק וללחץ הדם ואילו בעיות עלולות להתעורר ובאילו תנאים.

הרצאה

מערכת הנשימה

הנשימה היא בין התפקודים היחידים שמתקיימים אוטונומית אבל גם רצונית. נכיר סוגי נשימה שונים ומה הם עושים לנו בגוף וגם בהרגשה.

הרצאה

מערכת החיסון

צבא שלם של לוחמים מגינים עלינו כל יום בהצלחה. אילו תפקידים יש בצבא הזה? מי מתגייס מתי? ומה זה אומר מערכת חיסון חזקה, חלשה, אלרגיה, אי סבילות ושאר מונחים שכדאי שנכיר כדי לבחור אורח חיים מיטבי.

הרצאה

מערכת העצבים והחושים

המוח, מערכת העצבים, חשמל, כימיה, הם המעצבים את כל מחשבותינו, התנהגותנו וגם רגשותנו. כיצד המערכת פועלת, אילו סכנות אורבות לה ומה ההבדך בין גוף לנפש.

הרצאה

המערכת ההורמונלית - אנדוקרינית

לצד מערכת העצבים אנו מושפעים מהורמונים. אילו בלוטות הורמונליות יש לנו, מי מפריש מה ומתי, וכיצד זה מסביר את השינויים שאנו עוברים במהלך החיים.

הרצאה

מערכת העיכול

מערכת העיכול היא המערכת היחידה בגוף שיש לה שני פתחים. אחד הוא הפה דרכו נכנסים לגופנו חומרים, השני הוא פי הטבעת דרכו יוצאים חומרים. הנושא מעורר מחשבות על גוף ונפש, על מה שנכנס אלינו ומה שראוי להיפטר ממנו, כי הוא פסולת.

הרצאה

מערכת ההפרשה - שתן

נכיר את הכליה וכיצד היא מווסתת את לחץ הדם, המלחים והמינרלים בגופנו. לא נפסח גם על שלפוחית השתן, האופן בו היא פועלת ונבין מדוע בלילה אנחנו ישנים בשקט ולא רצים כל כמה דקות לשירותים...

הרצאה

מערכת המין

מטרות החיים שלנו הן הישרדות ורבייה. נכיר את מערכת הרבייה הזכרית והנקבית. מה עושה הביצית כדי להתכונן לרגע הגדול ומה עושה הזרע.

הרצאה

גנטיקה

ספר ההפעלה הסודי שלנו הוא מולקולת ה – DNA. כיצד כתוב הקוד, מי אלו הגנים, מה קבוע ומה משתנה והאם נצליח לשנות את גורלנו באמצעות אורח החיים.

bottom of page