סוגי בדיקות פונקציונליות

תפקוד מערכת העיכול

מחלות רבות קשורות במערכת העיכול היות והיא זו המאפשרת פירוק וספיגה של אבות המזון ויטמינים ומינרלים שאנו צורכים. רבות ידוע גם על חשיבותה של מיקרו-פלורה (חיידקי המעיים) בריאה לבריאות כלל מערכות הגוף. הערכת מצב מערכת העיכול מהווה שיקול משמעותי לבחירת הטיפול גם במצבים של בריאות איתנה ושמירה עליה.
דוגמא לבדיקות שניתן לבצע:

בדיקות לתפקוד מערכת העיכול

Peptides

(Gluten & Milk Digestion)

נוכחות פפטידים שמקורם בתזונה המכילה גלוטן וחלב

נוכחות פפטידים עשויה להעיד על עיכול לקוי של מזונות אלו. בשונה מבדיקה לאיתור צליאק או אי סבילות ללקטוז. מטרת הבדיקה אינה לזהות מחלה אלא  לסייע לאנשים בריאים לגלות האם קיימת אצלם רגישות של המעי לעיכול אלרגנים אלו כהסבר אפשרי לחוסר נוחות בעקבות אכילתם.

Peptides

(Gluten & Milk Digestion)

נוכחות פפטידים (חלבונים קצרים) שמקורם בתזונה המכילה גלוטן וחלב

SIBO

(Bacterial Overgrowth

of the Small Intestine)

בדיקת לדיסביוזה של המיקרוביוטה של המעי

תבחין בודק גידול יתר של חיידקים במעי הדק באמצעות מדידת כמויות מתאן ומימן הנפלטים בנשיפה לאחר צריכת לקטולוז.לקטולוז הוא חומר המזין את חיידקי המעיים שלנו. מתאן ומימן הם מטבוליטים שלו. הימצאות הגזים באוויר הננשף יכולה לכוון למצב של חוסר איזון בכמות החיידקים במעיים.

SIBO

תבחין הנשיפה לאיתור חוסר איזון בחיידקי המעי הדק

GI MAP

הבדיקה דוגמת את המיקרוביום של המטופל מדגימת צואה אחת, תוך תשומת לב מיוחדת לחיידקים הידועים ככאלו העלולים להפריע לאיזון החיידקים הרגיל ועלולים לתרום להפרעות בפלורה או במעיים. הפאנל כולל אוסף מקיף של סמנים מיקרוביאליים כמו גם סמני חיסון ועיכול, ומתבסס על טכנולוגיית תגובת שרשרת פולימראז כמותית (qPCR) לאיתור טפילים, חיידקים, פטריות ועוד ע״י מיקוד ל- DNA הספציפי של האורגניזמים הנבדקים.

מיפוי המיקרוביום במערכת העיכול

 מיפוי המיקרוביום במערכת העיכול 

 GI MAP 

דלקתיות ורעילות

הבדיקות הקונבנציונאליות נועדו לזהות דלקת הנגרמת על ידי זיהום או נזק לרקמות. סמן נוסף לדלקת הוא נזק חמצוני מוגבר. דלקת מגדילה את ייצור הרדיקלים החופשיים ומפחיתה את יכולת ההגנה של נוגדי החמצון התאי בגוף. רדיקלים חופשיים עלולים להגיב עם חומצות שומן בקרום התא וחלבונים שונים בגוף. הדבר עלול לעודד לדלקת תת קלינית.
דוגמא לבדיקות שניתן לבצע:

בדיקות לדלקתיות ורעילות

Hair

Elements

בדיקת המינרלים בשיער

ניתוח אלמנטים בשיער מספק מידע אודות חשיפה למתכות שעלולות להיות רעילות  ותמונת מצב של אלמנטים תזונתיים ספציפיים התבטאים בשיער. אנליזה של האלמנטים בשיער עשויה לספק מידע  אשר בשילוב עם ערכי מעבדה אחרים, יכול לסייע למטפל לאתר הפרעות בחילוף החומרים.

ABC

בדיקת המינרלים בשיער

Organix Comprehensive

בדיקת מאזן החומצות האורגניות

מצביעה על תהליכי חילוף החומרים שלך, מתריעה על היווצרות מטבוליטים רעילים, חוסר איזון תזונתי ופרמטרים נוספים המסייעים למטפל שלך לזהות את הצרכים שלך לאורח חיים מקדם בריאות.בדיקת חומצות אורגניות בשתן חיונית כבדיקת סריקה למערכות גוף רבות, בעיקר במסלולים מטבוליים מייצרי אנרגיה.

Organix Comprehensive

בדיקה מקיפה של מאזן החומצות האורגניות בגוף

Oxidative Stress Test

בדיקת הנזק החמצוני לתא

מתבססת על מדדים המצביעים על תהליכי חמצון מוגברים בתא מהם ניתן להסיק באם צריכתך התזונתית של נוגדי החמצון ואנזימים למניעת חמצון הינה מספקת.

Oxidative Stress Test

בדיקת הנזק החמצוני לתא

הורמונים, ויטמינים ומינרלים

בדיקת מצב הויטמינים והמינרלים בגוף מסייעת למטפל להתבונן התבוננות רחבה על הקיים בגוף ועל הנדרש לו. בדיקות המודדות מטבוליטים של הורמונים יכולות לאפשר התבוננות על השלבים בתהליך בו ההורמון משתתף.
דוגמא לבדיקות שניתן לבצע:

בדיקות הורמונים, ויטמינים ומינרלים

Iodine

Profile

בדיקת פרופיל היודין

הערכת כמות היוד בגוף מתאפשרת לרוב על ידי בדיקת שתן אולם נדרש איסוף של 24 שעות. פרופיל היודין הוא בדיקה המאפשרת לבדוק כמויות קטנות יחסית של שתן שיובשו על נייר סינון שאושר על ידי ה- FDA. שיטה זו חדשנית ומדויקת.

בדיקת פרופיל היודין

Iodine Profile

DUTCH

Dried Urine Test for Comprehensive Hormones

 בדיקת הורמונים בשתן

בבדיקת הורמונים מתקדמת זו פותחה על מנת לשפר את אפשרויות בדיקת ההורמונים הזמינות. DUTCH מציע פרופיל נרחב ביותר של הורמוני מין ואדרנל ובנוסף את המטבוליטים שלהם. כמו כן הבדיקה מאפשרת מדידה מדידה יומית של קורטיזול חופשי וכן מלטונין.

DUTCH  
Dried Urine Test for Comprehensive Hormones

בדיקת בדיקת הורמונים בשתן

Metabolomix+

מטבולומיקס+

מטבולומיקס + הוא שילוב ייחודי של בדיקות תזונה המספק ניתוח של סמנים ביולוגיים תזונתיים מרכזיים.

בדיקת התזונה מטבולומיקס + היא דרך לא פולשנית וידידותית להעריך את הצורך התפקודי בנוגדי חמצון, ויטמיני B, מינרלים, תמיכה במערכת העיכול, חומצות אמינו וחומצות שומן.

Metabolomix+

מטבולומיקס+

תזונה בהתאמה אישית

אנשים רבים סובלים מגזים, כאבי בטן, נפיחות, קושי בירידה במשקל ולמרות שנבדקו אין ממצא המצביע על מחלה כלשהי. ישנם מצבים בהם אין אלרגיה למזון ובכל זאת, אכילתו גורמת לחוסר נוחות, נפיחות וכן ביטוי במדדים פיזיולוגים מדידים.

דוגמא לבדיקות שניתן לבצע:

בדיקות תזונה בהתאמה אישית

Amino

Acids

חומצות אמינו

חומצות אמינו נדרשות לתהליכי בנייה והתחדשות של תאי הגוף החיוניים בתהליכי ריפוי ואנטי אייג'ינג. חומצות אמינו לא מאוזנות יכולות להשפיע על מגוון רחב של תפקודים ולהשפיע על איכות החיים. הערכה של חומצות אמינו חיוניות עשויה לספק למטפל תועלת קלינית בהתוייה אישית של תזונה ותוספים. דו"ח תוצאות הבדיקה כולל המלצה לפורמולה אישית לצריכה תזונתית עבור המטופל.

חומצות אמינו

Amino Acids

Fatty Acid

Profile

 פרופיל

חומצות שומן

הבדיקה יכולה להצביע על הצורך בשינויים תזונתיים ו / או תוספי חומצות שומן. כמו כן הבדיקה מעריכה את היחס בין חומצות שומן חיוניות מסוג אומגה 6 ואומגה 3. דו"ח תוצאות הבדיקה כולל סיכום והמלצות לתוספים וצריכה של חומצות שומן חיוניות, המלצות אלו עשויות לסייע למטפל בבניית בתמיכה ואיזון חומצות השומן בגוף.

Fatty Acid Profile

פרופיל חומצות שומן

Nordic Food Panel

פאנל מזון

פאנל המזון היא בדיקה הסורקת נוגדנים בדם לעד כ - 200 מיני מזונות.בבדיקה נבדקים כל ארבעת סוגי הנוגדנים בקבוצת IgG

Nordic Food Panel

פאנל מזון

ניתן להזמין את הבדיקות של חברת

NORDIC LABS באמצעות רופא/ה

או מטפל/ת מוסמך/ת

באפשרותך להזמין תוספים כאן

אני מעוניין/ת להבדק